Σκοπός του παιχνιδιού της Ευρωπαϊκής Ένωσης Happy Onlife είναι να προσδιοριστούν με μεγαλύτερη σαφήνεια οι κίνδυνοι που ενέχει αλλά και οι ευκαιρίες που προσφέρει η χρήση του διαδικτύου.
Το παιχνίδι έχει οκτώ κατηγορίες ερωτήσεων από τις οποίες επιλέγουμε μέχρι τέσσερις κάθε φορά, ένα ταμπλό, ένα ζάρι και τη δυνατότητα για έναν ή δύο παίκτες.
ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ: ΣΟΦΙΑ ΠΕΡΑΚΗ
Email: speraki@sch.gr
ΤΑΞΗ: Ε τάξη Δημοτικού and ΣΤ τάξη Δημοτικού
ΜΑΘΗΣΙΑΚΟΙ ΑΞΟΝΕΣ: Γνωρίζω το Διαδίκτυο
ΕΙΔΙΚΟ EVENT:
ΕΚΤΙΜΩΜΕΝΕΣ ΔΙΔΑΚΤΙΚΕΣ ΩΡΕΣ: 1
ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΟ ΒΙΝΤΕΟ
ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΟΦΟΔΟΤΗΣΗ